Gdański Eter
Nawigacja
Strona Główna
News
Wykazy (wkrótce)
Forum
Linki
Galeria
Sprzęt odbiorczy
Szukaj
Kontakt
TVP planuje uruchomienie HbbTV (telewizja hybrydowa) na EURO 2012
TVP planuje udostępnienie usług telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV tuż przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012. Równolegle poszerzony (do ponad 90 proc.) zostanie zasięg MUX 1 oraz zostanie uruchomiona emisja programów TVP1 HD i TVP2 HD. Dzięki HbbTV, widzowie będą mogli uzyskać na ekranie swoich telewizorów natychmiastowy dostęp do informacji meteorologicznych, statystyk związanych z oglądanymi meczami oraz innymi wydarzeniami, wygodny dostęp do wideo na życzenie.


HbbTV to jeden ze standardów telewizji hybrydowej, czyli usługi, która łączy w sobie treści internetowe z tradycyjnym przekazem telewizyjnym. Telewizję hybrydową wyróżnia to, że treści te mają charakter skojarzony – przykładowo podczas oglądania transmisji z meczu piłkarskiego mamy możliwość podglądu statystyk bramek dla drużyn, których zmagania właśnie śledzimy. Stwarza to ogromne możliwości uatrakcyjnienia przekazu z uwzględnieniem specyficznych potrzeb konkretnych widzów.

Usługi telewizji hybrydowej będą dostępne dla użytkowników wyposażonych w urządzenia odbiorcze (telewizory, tunery i inne), które obsługują standard HbbTV. Niestety dostępność takich urządzeń na polskim rynku jest ograniczona. Ze świeczką szukać można tunera DVB-T z obsługą HbbTV. Lepiej sprawa wygląda z telewizorami z wbudowanym tunerem DVB-T - coraz więcej producentów wpiera ten standard. Właśnie trwają prace nad listą modeli telewizorów z wbudowanym tunerem DVB-T, które wspierają HbbTV. Lista tunerów satelitarnych (DVB-S), które wspierają HbbTV w kwietniowym wydaniu SAT Kuriera. TVP nie wspomina jednak nic o udostępnieniu przekazów TVP1 HD i TVP2 HD przez satelitę, nie wspomina też o wprowadzeniu HbbTV do kanałów innych niż te dwa. Jednak testy HbbTV są prowadzone także z 19,2°E w przekazie jednego z kanałów TVP - w celu sprawdzenia, jakie urządzenia współpracują z HbbTV. Redakcja SAT Kuriera potwierdza, że do przekazu TVP1 z satelity ASTRA (19,2°E) dołączono sygnalizację HbbTV (w strumieniu pojawił się PID oznaczony jako 656).

ASTRA 1KR (19,2°E)
tp. 59 (10,862 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 7/8; DVB-S/QPSK)

ID: TVP1
PID V: 512 (MPEG-4/SD)
PID A: 650 (pol)
PID PCR: 512
SID: 7100
PID TXT: 655
PID HBBTV: 656
PID PMT: 256
Provider: Telewizja Polska SA
Kodowanie: NDS VideoGuard

– Współpraca firmy 4vod z TVP w zakresie testowania interakcji w standardzie HbbTV to wyraźny sygnał dla producentów sprzętu RTV co do przyszłości telewizji hybrydowej w Polsce. Cieszymy się tym bardziej, że telewizja publiczna jest kolejnym nadawcą telewizyjnym [przyp. red.: po TVN - więcej tutaj], który docenia potencjał telewizji hybrydowej w walce o młode pokolenie widzów wychowanych w dobie interaktywnego Internetu – mówi Paweł Tutka z firmy 4vod.


Źródło: SAT Kurier

Radioamator dnia kwiecień 07 2012 04:23:20 · 0 Komentarzy · 898 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.


Copyright © 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
80,638 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu